Sıkça Sorulan Sorular

Scooter modeller için 15w40 , Vitesli modellerimiz için 10w40 yağ öneriyoruz.

Her lastiğin üzerinde kendine özel lastik basınç değerleri yazmaktadır.

Antifriz genel itibarı ile metal ve alaşımlarını paslanma/aşınmaya karşı koruduğu gibi, kış aylarında donmayı yaz aylarında ise harareti önleyici özelliğe sahip katıktır, bu sebeple yaz ve kış aylarında kullanılması uygundur. Türkiye iklim şartları baz alındığında %33 ile %50 oranında antifrizin su ile karıştırılması önerilir.

Motosikletinize ait periyodik bakımlarınızı; ilk 500-1.000 km, 2.000 km ve sonraki her 2.000 km'de yaptırmanız gerekmektedir. Bakımlarla ilgili periyot tablosu "Kullanım Klavuzu", "Garanti Bakım" sayfasında belirtilmiştir.

Fabrika satışımız bulunmamaktadır. Satış ve fiyat konularında yetkili bayilerimiz ile irtibata geçmeniz gerekmektedir.

Yedek parça sipariş ve temini için Yedek Parça Satış Bayilerimiz yada servislerimiz ile irtibata geçmelisiniz.

Her motorun periyodik yağ değişim km si ve zamanı vardır. Kullanılmayan motosikletlerde yağın ömrü bir yıldır. Aksi takdirde yağın yağlama özelliğini kaybetmesi söz konusudur. Her motosikletin el kitapçığına bakılarak üretici firmanın önereceği yağ kullanılarak önerilen sürede değişim yapılmalıdır. Yağ değiştirirken değiştirmemiz gereken başka şeyler var mıdır? Yağ filtresinin her yağ değişiminde değişmesinde yarar vardır. Her yağ değişiminde Carter tapa contasının değişmesi tavsiye edilir. DİKKAT! Yağın motora konulmasından sonra motor hemen çalıştırılmamalıdır. Bir elimiz çalıştırma düğmesinde diğeri stop düğmesinde, gözümüzde yağ lambasında olması ve kısa marşlarla yağ lambasının sönmesini beklemek gerekmektedir. Yağı yeni değiştirilen motorlarda yağlama normal zamana göre devreyi daha geç tamamlayacağı için motor içinde aşınmalara sebep olabilir. Her uzun yola çıkışta ve durulan her molada motorun yağ seviyesi düz bir konumda kontrol edilmelidir. Tam sentetik yağ kullanılan bazı motorlarda, yüksek hız ve devirlerde çok az miktarda yağ eksiltmesi normaldir.

İkinci el motosiklet alırken hemen hemen herkes şöyle genel olarak bir bakar, temiz mi? sağında solunda çizik var mı? Motosikletini satmak isteyen kişi elbette ki temizleyip yıkayıp görücüye çıkartır ki satabilsin. Genel görünümünde canınızı sıkacak bir detay yoksa şayet almaya karar vermeden önce güzelce bakmanız gereken noktalar vardır. Ruhsat ve şasi numarası tutuyor mu? Şasi / motor numarasının üzerinde kazınma var mı? Bunlar hayati önem taşımaktadır. Sonra aldığınız motor çalıntı çıkabilir, bu maddeyi sakın atlamayın. Mutlaka kontrol edin

Bu soru en sık sorulan sorulardan, ilk önce iyi bilen birisi ile alacağınız motoru inceleyin, ustaya götürün ve motoru teslim almadan önce parayı vermeyin. Noter, tramer ve kaza sorgusunu, vergilerinin tam yatıp yatmadığını, üstünde ceza olup olmadığını iyice öğrenin.