(+90) 850 303 42 00
 
 
Sık Sorulan Sorular

Motosikletlerinizde değişiklik (modifiye) yapılabilir mi? 

 Ürünler üzerinde değişiklik yapılması ve orijinal parçaların değiştirilmesi, güvenliğin ve yasaların ihlaline sebebiyet verebilmektedir. Bundan dolayı motosikletler üzerinde yasal düzenlemelere uygun olmayan hiçbir değişiklik yapılmamasını öneririz.

Kullanacağım motor yağı nasıl olmalıdır? 

 4 zamanlı (4T) motorlar için üretilen yağları ve sadece SE, SF, SG veya API standartlarında, katıksız kaliteli FLC marka motor yağlarını kullanmanızı öneririz.

Lastik hava basınçları nasıl olmalıdır?

 "Lastik hava basıncınız uygun değerde değil ise, lastiklerinizde düzensiz ve erken aşınmaya, ayrıca tamiri mümkün olmayan hasarlara ve hatta kazaya neden olacaktır. Lastik hava basıncını düzenli aralıklarda lastikler soğuk iken kontrol edilmelidir.

Lastik yanaklarında verilmiş olan hava basınç değerleri azami hava basıncını belirtir. Motosikletiniz için uygun basınç değerleri "Kullanım ve Bakım El kitabında" yer almaktadır.

Antfiriz ne zaman kullanılmalı? Ne kadar antfiriz koymak gerekir?

 Antfiriz genel itibarı ile metal ve alaşımlarını paslanma/aşınmaya karşı koruduğu gibi, kış aylarında donmayı yaz aylarında ise harareti önleyici özelliğe sahip katıktır, bu sebeple yaz ve kış aylarında kullanılması uygundur. Türkiye iklim şartları baz alındığında %33 ile %50 oranında antfirizin su ile karıştırılması önerilir.

Periyodik bakımları ne sıklıkla yaptırmam gerekir?

Motiskletinize ait periyodik bakımlarınızı; ilk 500-1.000 km, 2.000 km ve sonraki her 2.000 km'de yaptırmanız gerekmektedir. Bakımlarla ilgili periyot tablosu "Kullanım Klavuzu", "Garanti Bakım" sayfasında belirtilmiştir.

Falcon merkezinden, fabrikadan ürün satın alabilir miyim?

 Fabrika satışımız bulunmamaktadır. Satış ve fiyat konularında yetkili bayilerimiz ile irtibata geçmeniz gerekmektedir.

Yedek parça teminini nasıl yapabilirim?

Yedek parça sipariş ve temini için Yedek Parça Satış Bayilerimiz yada servislerimiz ile irtibata geçmelisiniz.